Pokój dziewczynki – inspiracje SW-Decore

Pewnie wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się jak wystroić pokój swojej pociechy. Inna aranżacja będzie w przypadku pokojów chłopięcych a inna w przypadku pokoju dziewczynki. Dziś skupimy się na drugim wariancie. Zapraszamy!

Pokój dziewczynki – od czego zacząć?

Urządzanie pokoju dziecka w jakiś szczególny sposób tylko na pierwszy rzut oka wydaje się mało istotne. Nic bardziej mylnego! Co prawda sam wystrój, kolor, zabawki, mebelki nie są aż tak ważne jak później lecz wszystko musi być maksymalnie funkcjonalne.

Bo gdzie przebierzemy dziecko? gdzie ma być strefa zabaw? Na te wszystkie pytania rodzice muszą sobie odpowiedzieć i to dobrze zaplanować. Również warto planować parę lat do przodu.

Ważnym aspektem jest też bezpieczeństwo, meble powinny mieć specjalne zaokrąglone nakładki dzięki czemu dziecko nie zrobi sobie większej krzywdy. Nie może być też w pobliżu elementów, które mogą spaść na głowę dziecka zwłaszcza kiedy zaczyna raczkować, chodzić i łapie się za różne dziwne rzeczy 🙂

No i najważniejsze. W końcu to pokój dziewczynki! Dlatego warto go zaopatrzyć w rozmaite lalki, różowe mebelki, misie i inne przyjazne zabawki. Dziewczynka w tym wieku dużo nie potrzebuje ale warto też skupić się na aspekcie funkcjonalnym i edukacyjnym kupowanych zabawek.

Czas dziecięcy w pokoju dziewczynki

Kiedy nasza dziewczynka się rozwija jednocześnie zwiększają się jej potrzeby. Chce mieć lepsze zabawki, ładniejszy wystrój i ładniejsze mebelki. Ogółem jak prawdziwa kobieta zaczyna aranżować swój pokój 🙂

Zacznijmy od łóżka. Dla dziewczynki będzie to centrum dowodzenia. Warto je zaopatrzyć w zagłówek aby dziecko przyjęło dobrą pozycje, nie obciążającą kręgosłupa. Oczywiście można sobie z tym poradzić stawiają łóżko pod ścianę i podłożyć poduszki. Ważnym jest aby łóżko dało się szybko pościelić. Dlatego sprawdź jak wygląda dostępność do szuflad. Wtedy pewnie pewność, że pościel do nich trafi 🙂

Kolejny istotny element – biurko. Ważne aby było przestronne i miało dużo szuflad.

Dziewczynki lubią mieć dużo miejsca na malowanie rysunków,czesanie lalek, rysowanie czy po prostu wygodne odrabianie lekcji. Optymalne wymiary wygodnego biurka wynoszą: 60-75 cm szerokości, 90-120 cm długości, 72-75 cm wysokości.

Oczywiście wszystko trzeba dopasować do wymiarów dziecka. Do biurka należy też dodać wygodne krzesło no i podkładkę na podłogę, która ją uchroni przed porysowaniem.

Pokój dziewczynki – jaka kolorystyka

Przy wyborze koloru ścian nieoceniona okaże się fototapeta. Może ona przedstawiać ulubionego bohatera dziewczynki, jakiś ładny widok lub po prostu piękną kompozycję kolorystyczną. Istotne jest aby potem dopasować odpowiednie meble do koloru ścian, gdyż cały wystrój dopasowany kolorystycznie będzie tworzyć całościowy nastrój.

Jeśli dziewczynka ma takie życzenie, można się zastanowić nad pokojem tematyczny. Komnata księżniczki? nie ma problemu. Lecz staraj się nie przesadzać. Tonuj temperament córki, nie wszystko co wydaje się ładne i idealne dla dziecka będzie takie dla dorosłego.

Pamiętaj, że nie musisz używać w pokoju dziewczynki  tylko różowego koloru!! Pobaw się trochę, znajdź coś oryginalnego. Prawdę mówiąc różowy kolor w pokoju dziewczynki jest już tak oklepany, że bardziej się nie da.

Pokombinuj z różnymi wariantami, zielony, niebieski, pastelowy, beżowy, żółty, pomarańczowy. Opcji jest dużo i można je zmieniać wraz z dorastaniem dziewczynki. Na każdym etapie życia może się jej podobać co innego, nie ma co się ograniczać do jednej barwy.

Dodatkowym ułatwieniem jest to jeśli dziewczynka jest jedynakiem. Nawet bliźniacy mają różne temperamenty i lubią co innego a jeśli nie mieszkasz w dużym domu czy mieszkaniu i masz tylko jeden pokój na potrzeby dziecka, masz spory problem jak to połączyć. W tym może pomóc Nasz funkcjonalny parawan dekoracyjny.

W przypadku rodzeństwa możemy oddzielić ich przestrzenie za pomocą parawanu, gdzie każde będzie miało przestrzeń tylko dla siebie.

Wszystkie inspiracje do pokoju dziewczynki znajdziecie na Naszej stronie swdecore.pl ! Zapraszamy

SW-DECORE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *