Urządzanie przestrzeni w mieszkaniu – krok po kroku

Urządzanie przestrzeni w mieszkaniu

Kupno mieszkanie, odebranie kluczy i w końcu przyszedł czas na urządzanie całej przestrzeni w naszym nowym domu. Od czego zacząć? Jaki ustalić budżet ? Które meble i akcesoria domowe są niezbędne? Niżej kilka cennych rad istotnych przy rozpoczęciu przygody z aranżacją wnętrz.

Pierwszym podstawowym krokiem jest analiza naszego stylu życia. Oczywiste? Nie dla wszystkich a jest to podstawa do określenia funkcjonalności naszego nowego lokum. Przykładowe pytania, które powinniśmy sobie zadać to np.

 

  • Czy potrzebuje dużej, przestronnej kuchni? Bo lubisz gotować, często urządzasz przyjęcia i przyjmujesz gości? Czy raczej prowadzisz szybki tryb życia i zaspokoi Cie mały aneks kuchenny do przygotowania szybkich posiłków?
  • Jak pracuje? Czy wszystkie sprawy załatwiam w miejscu pracy ? Czy moim miejscem pracy jest również dom i dlatego potrzebuję w nim gabinetu ?

 

  Te i wiele innych pytań musimy sobie zadać przed rozpoczęciem zakupów. Po określeniu naszym potrzeb przechodzimy do poszczególnych funkcji naszym pomieszczeń. Tutaj musimy realnie określić gabaryty mebli, na które pozwalają nam wymiary poszczególnych pokoi oraz przeanalizować miejsca przyłączy instalacyjnych. Przestawiamy kilka pomocniczych zagadnień:

 

  • Gdzie ustawiać kanapę? Jakie będzie jej ustawienie względem telewizora? Ilu domowników będzie z niej korzystało? Czy ma królować w salonie czy być jedynie integralną częścią całości ?
  • Rozmieszenie szafek w kuchni? Jakie sprzęty AGD będą w kuchni? Czy potrzebuje wyznaczyć miejsce na spożywanie posiłków czy do tego służyć będzie wyznaczona w innym miejscu jadalnia ?
  • Pod która ścianą postawić łóżko w sypialni ? Pamiętaj ze wskazane jest aby każda z osób powinna mieć min. 50 cm przestrzeni od krawędzi do ściany.
  • Zaplanuj rozkład szaf tzw. „pawlaczy”, potrzebujemy szaf garderobianych, gospodarzyć, magazynowych w których przetrzymywać będziemy dekoracje świąteczne itp.

 

  Po wyborze odpowiednich mebli przychodzi czas na opracowanie stylistyczne pomieszczeń, czyli wybór dodatków dekoracyjnych. Ten etap urządzania należy chyba do najbardziej przyjemnych. W internecie i gazetach jest ogrom inspiracji oraz aktualnych trenów. Uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór rzeczy ponadczasowych.

Należy jednak pamiętać, że wystrój wnętrz ma przede wszystkim odpowiadać naszej osobowości i osobistym potrzebom!

      Teraz możemy roszać na zakupy! Jeśli nie lubisz podroży między półkami sklepowymi, a szukasz nowoczesnych rozwiązań aranżacji wnętrz to zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego  swdecor.pl

Polecamy również zajrzeć do www.dobrzemieszkaj.pl  gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji na urządzenie domu w postaci zdjęć i projektów

 

2 komentarze do “Urządzanie przestrzeni w mieszkaniu – krok po kroku”

  1. Wraz z narzeczonym niedługo odbieramy klucze do naszego mieszkania i powoli zaczynamy przygodę z wyszukiwaniem inspiracji do zaaranżowania wnętrz. Nie ukrywam niektóre pytania zadane w blogu będą mi bardzo pomocne !! 🙂

    1. Mamy nadzieję, że pomogliśmy i wszystko wyszło tak jak sobie Państwo wymarzyli. Pozdrawiamy SW-Decore 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *