Lampy industrialne – co sprawdzi się w loftowych wnętrzach?

Skąd wziął się styl industrialny?

Dla ciekawych – pojawił się w latach ’50 i był spowodowany recesją przez co wzrosło zapotrzebowanie na zagospodarowanie opuszczonych fabryk, zakładów przemysłowych, magazynów itp. w lokale mieszkalne. Kiedyś nie był on tak ceniony, jak  dzisiaj. Natomiast w dużej mierze przez wysokie koszta tego typu meble, lampy industrialne, czy same mieszkania (z wysokim loftowym sufitem) są przeznaczony dla zamożniejszej części społeczeństwa.

Charakter wnętrz typu loft

W loftach charakterystyczne są duże wolne przestrzenie, gdzie można poczuć się swobodnie. Powinno występować w nim również jak najmniej podziałów na kuchnię, salon, sypialnię, czy jadalnię. Ściany działowe, jaki muru warto pozostawić w takich miejscach odsłonięte co jeszcze dodatkowo nadaje im charakteru i surowości.

W starych fabrykach występowało dużo przeszkleń ze względu na potrzeby dostępu światła, dlatego okien nie powinno osłaniać się firanami itd. Jeśli natomiast wieczorem będziecie chcieli odpocząć bez wzroku przechodniów, czy innych mieszkańców na sobie to warto pomyśleć nad wykorzystaniem industrialnych rolet.

Oświetlenie – lampy industrialne

Zaczynając aranżację całego wystroju warto zadbać o odpowiedni styl lamp.

Warto postawić na te wykonane z metalu lub aluminium, przez co wyglądają na solidne i trwałe – zabrane wprost ze starych przestrzeni fabrycznych i do tego może warto dodatkowo pomyśleć nad wstawieniem żarówki Edisona.

Co do wykorzystanych kolorów to jednak górują te chłodne i neutralne czyli biel, szarości, brązy które powiększą mieszkanie, ale też zachowają ten surowy charakter wnętrza.

Lamy industrialne w Naszym sklepie:

Plafony typu Reflektory DRAGON

– lampa dwupunktową na żarówki GU10. Wykonana ręcznie w stylu loftowo-industrialnym. Stanowi efektowny dodatek, który podkreśli charakter industrialnego wnętrza. Doskonale sprawdzi się również w nowoczesnych aranżacjach. Będzie rewelacyjnie prezentować się na suficie jak i ścianie. W lampie tej można ustawiać dowolne kąty świecenia, obrót 360 stopni.

Plafony 2PAR

– to plafon industrialny 2-punktowy. Wykonany w klimacie loftowo-industrialnym. Dominującymi kolorami są czarny i srebrny, reflektory można obracać wokół osi 360 stopni , można również regulować kąty świecenia.
Lampa wykonana ręcznie, niektóre z elementów zostały poddane procesowi postarzania. Dopełnieniem designu lampy są kable bawełniane.

Lampy industrialne typu Żyrandol:

Lampa betonowa 7

– zaprojektowana jako uzupełnienie lamp „pająków”. Oprawka w tej
lampie jest ręcznie wykonana w kolorystyce betonu. Dopełnieniem są elementy metalowe przecierane na czarno. Oryginalności lampie dodaje czarny kabel w podwójnym bawełnianym oplocie.

Galaxy


– jest lampą wpisującą się w nurt lamp industrialnych jak i stylu modern. Możemy ją zaliczyć do lamp jedno punktowych, większych. Posiada prostą regulację wysokości w postaci haczyka. Lampa sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Lampy industrialne typu Pająk

Podwieszana Kule 7

-zaprojektowana tak, aby wpisywać się w nurt lamp pająków – czyli
lamp, które podwieszane są do sufitu. Kula o średnicy 15 cm jest ręcznie
wykonana. Występuje w różnej kolorystyce.

Oryginalności tej lampie dodaje również czarny kabel w podwójnym bawełnianym oplocie. Lampa posiada dodatkowe mocowania do sufitu, przez które przechodzi kabel.

Lampa wiszące Kule 7

-zaprojektowana jako uzupełnienie lamp „pająków”. Kula o średnicy 15 cm jest ręcznie wykonana. Występuje w różnej kolorystyce. Dopełnieniem elementy metalowe przecierane na czarno lub pomalowane na kolor miedzi.
Oryginalności tej lampie dodaje również czarny kabel w podwójnym bawełnianym oplocie.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozjaśnić trochę Państwu temat Stylu
Industrialnego i przekonaliśmy, że jednak dość surowy styl może być
jednocześnie przyjemny dla mieszkańców oraz gości ceniących sobie duże
przestrzenie.
Pozdrawiamy zespół SW-Decore

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *