Nowoczesne lampy stojące do salonu

Dziś porozmawiamy o tym, jak dobrać oświetlenie w salonie. Na początek trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dobór oświetlenia to nie tylko decyzja o tym gdzie i jaki będzie wisiała 'lampa' w pomieszczeniu. Musimy pamiętać o tym, że klimat tworzy się poprzez odpowiednie połączenie oświetlenia. Do wyboru mamy nowoczesne lampy wiszące, stołowe, kinkiety czy lamp stojące. W Naszym artykule skupimy się na tych ostatnich czyli lampach stojących. Przedstawimy kilka propozycji nowoczesnych lamp do twojego salonu 🙂

Nowoczesna lampa podłogowa to istotny składnik aranżacji pomieszczeń, znajdujący się głównie w salonach, gabinetach, sypialniach oraz w pokojach dziennych. Lampę stojącą jest sama w sobie bardzo uniwersalna, ponieważ można ją w prosty sposób przemieszczać z miejsca na miejsce. Jeżeli przedmiot posiada neutralny kolor bez problemu można  go dopasować do wielu wystrojów wnętrz. Dodatkowo może być funkcjonalny i pełnić funkcję lampy do czytania albo stanowić fantastyczną dekorację: wystarczy, że ma oryginalny klosz lub ciekawy design.Przy wyborze lampy podłogowej, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. 

Od czego zaczynamy poszukiwania ?

Jeżeli chcemy, aby w naszym pomieszczeniu panował niezwykły klimat, warto wybrać lampę ze specjalnym ściemniaczem. Tego rodzaju „dodatek” może sprawić, że codzienny odpoczynek będzie odbywał się we wspaniałej atmosferze.


Przed zakupem musimy zastanowić się, gdzie właściwie chcemy ją postawić oraz jak ma wyglądać, aby pasowała do aranżacji całego mieszkania.W ten sposób pozbędziemy się ryzyka, że nie będzie współgrała z kompozycją całego pomieszczenia. Nawet jeżeli bardzo przypadła nam do gustu lampa w mieszkaniu naszych przyjaciół, nie oznacza to, że będzie ona dobrze wyglądała w naszym. Ważną kwestia jest także odcień naszej lampy!

Stojące lampy zazwyczaj są dodatkowym źródłem światła w naszym pomieszczeniu. Gdy chcemy, aby lampa była ozdobą naszego wnętrza, zwracamy uwagę na jej nowoczesny wygląd, unikalny design oraz dopasowanie do wystroju.Starajmy się eksponować nasze designerskie, nowoczesne lampy. Postawmy ją w takim miejscu, w którym będziemy mogli podziwiać ją w całości. Jeżeli zależy nam, przede wszystkim, na wyglądzie naszej przyszłej lampy podłogowej, jedyną granicą jest tylko nasza wyobraźnia.

Na  jaki rodzaj lampy postawić ?

Warto rozważyć zakup lampy, która może pełnić różne role. Duża nowoczesna lampa może stanowić najważniejsze źródło światła w całym pomieszczeniu, a jednocześnie być zaopatrzona w dodatkowy reflektor, który idealnie sprawdzi się w roli praktycznej lampki do czytania. 

 

Gdy zależy nam przede wszystkim na tym, aby lampa podłogowa była głównym źródłem oświetlenia warto wybrać taki jej rodzaj, który potrafi kierować światło w kierunku sufitu. Możemy natknąć się również na lampy, które mają klosz skierowany przeciwnym kierunku – takie oświetlenie może tworzyć z kolei bardzo kameralny klimat.

Należy zwrócić uwagę, także na sama podstawę lampy. Musi być ona bardzo solidna, dlatego warto zwrócić uwagę również na jej grubość, bo powinna bez problemów utrzymać całe urządzenie. A warto pamiętać, że odpowiednio dobrana lampa podłogowa podkreśli w odpowiedni sposób klimat pomieszczenia.

Zatem jak wybrać nowoczesna lampę stojąca do salonu?  pamiętaj o ważnej kwestii czyli budowanie klimatu pomieszczenia oraz dopasowanie do stylu całego mieszkania. Wiele ciekawych propozycji znajdziecie w Naszym sklepie swdecore.pl – LINK gdzie każdy znajdzie coś do swojego wnętrza

4 komentarze do “Nowoczesne lampy stojące do salonu”

  1. Piękne są te lampy stojące z reflektorem! Po remoncie mamy w planach zakupu własnie takiej na trójnogu, więc mam nadzieję że w Waszym sklepie nadal one będą za jakiś miesiąc!! Pozdrawiam 🙂

    1. Dziękujemy i oczywiście lampy nadal są w naszej ofercie! Jeżeli potrzebuje Pani pomocy w wyborze to zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy SW-Decore 🙂

  2. A mi jednak najbardziej do gustu przypadły te z przezroczystym abażurem <3

    1. Nam również bardzo się podobają, a z żarówką Edisona robią jeszcze piękniejszy efekt 🙂
      Link do żarówek -> https://swdecore.pl/kategoria-produktu/oswietlenie/zarowki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *