Mapy świata w Twoim wnętrzu – inspiracje!

Twoją pasją są podróże i chcesz, aby mieszkanie odzwierciedlało Twoje hobby? A co gdyby tak fundować sobie podróż w najodleglejszy zakątek świata codziennie? Uspokajamy! Nie będzie to nudna lekcja geografii, a prawdziwe dekoracyjne szaleństwo. Mapa ma role nie tylko edukacyjną, ale dodatkowo jest szalenie modnym dodatkiem do wystroju wnętrz! Wykorzystując mapy w mieszkaniu możesz też łatwo wrócić wspomnieniami do wakacyjnych wycieczek, czy planować kolejne kierunki podróży.

Zapraszam do obejrzenia ciekawych aranżacji pomieszczeń z wykorzystaniem map! 😉 Mamy nadzieję, że kilka Naszych porad pomoże Wam przy wyborze odpowiedniego motywu:

Mapa w stylu retro

Jeśli lubisz mieszanie różnych stylów, mapa w estetyce retro będzie świetnym uzupełnieniem aranżacji. W takiej scenerii świetnie odnajdą się mapy w kolorach sepii o starodawnym wzornictwie.

Takie motywy dobrze współgrają ze starymi meblami, czy innymi rożnego rodzaju dodatkami w stylu retro. Gratką dla wszystkich pasjonatów geografii są druki stylizowane na stare mapy.

Mapy, a minimalizm wnętrza

Zamiast tradycyjnej szczegółowej mapy możesz też postawić na wersję nieco uproszczoną. Może ograniczać się wyłącznie na zarysie kontynentów, bądź ich konturze.

Taki motyw można dodatkowo urozmaicić zdjęciami z podróży, czy naklejkami.

Mapa dla odważnych

Możemy też trochę zaszaleć! Kto powiedział, że mapy muszą być standardowe?  Jeśli lubisz nietypowe akcenty dekoracyjne, postaw na wyrazisty motyw.

Mapy w mocnych kolorach świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach stonowanych, nadadzą mu charakteru i na pewno przykują uwagę wszystkich gości.

W takim przypadku mapa bez wątpienia zdominuje całą aranżację wnętrza, więc trzeba umiejętnie dobrać resztę dodatków w mieszkaniu.

Mapa w pokoju dziecięcym

To świetny pomysł, aby rozbudzić w dziecku ciekawość świata! Kolorowa mapa umieszczona nad biurkiem, czy przy łóżku na pewno zwróci uwagę małego podróżnika.

Radzimy, aby na początku postawić na uproszczoną wersję mapy, aby była prosta w odbiorze dla dziecka.

Inaczej  będzie w pokoju nastolatka, do niego warto już wybrać mapę szczegółowa, która dodatkowo będzie pełniła rolę edukacyjną 🙂

Mapa Polski

A tutaj coś dla fanów krajoznawczych wycieczek 🙂

Jeśli fascynują Cię polskie krajobrazy i wycieczki po polskich miastach zamiast mapy świata postaw na mapę Polski!

Mapa korkowa

Tablica korkowa z motywem mapy świata jest ciekawym rozwiązaniem dla osób kreatywnych. Można do niej przyczepiać  zdjęcia, pocztówki, planować i dokumentować swoje podróże.

Może też posłużyć jak zwykła tablica do przypinania notatek ???? Będzie fajnym pomysłem zarówno do pokoju dziecka jak i salonu, sypialni, czy gabinetu.

Gdzie jej miejsce ?

Tapeta, czy obraz z mapą najlepiej sprawdzi się na jednej, widocznej ścianie w pomieszczeniu. Możesz ją, więc wykorzystać, aby optycznie podzielić otwartą przestrzeń na strefy.

Takim przykładem będzie montaż mapy na ścianie za sofą gdzie w pomieszczeniu wydzieli się dzięki temu część wypoczynkowa w strefie dziennej.

Wszystkie podane motywy są dostępne w Naszym sklepie internetowym SW- Decore!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą 🙂

 

 

 

 

 

3 komentarze do “Mapy świata w Twoim wnętrzu – inspiracje!”

  1. Fajny artykuł i mnóstwo przykładów, że mapa świata może w ciekawy sposób dopełnić całą aranżację wnętrza 🙂

  2. Muszę przyznać, że to mój ulubiony artykuł na waszym blogu!

  3. już od dawno chodzi za mną pomysł z mapą świata i zamieszczaniem zdjęć przy miejscach w których byłam, bo podróże to moja pasje 🙂 fajnie, że na blogu jest wiele różnorodnych pomysłów do każdego rodzaju wnętrz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *