Nowoczesny wystrój wnętrz. Jak dobrać odpowiednie meble?

Coraz częściej przy aranżacji wnętrz wybieramy wystrój nowoczesny. Co mam na myśli mówiąc nowoczesny? Przede wszystkim minimalistyczny, prosty oraz charakteryzujący się niewielka ilością dekoracyjnych akcentów. Zatem co zrobić aby wnętrze nie było nudne i bez charakteru?  Poniżej kilka porad jak dobrać meble oraz dodatki aby nasze mieszkanie było efektowne.

Pierwszy krok- dobór kolorystki – nowoczesny wystroju.

Musimy sprawić aby nasze wnętrze było ciepłe i przytulne, ale zarazem ciekawe i dające pole do popisu przy jego urządzaniu. Dlatego kluczowym i podstawowym punktem jest wybór koloru. Najlepszy kolor do mieszkania to taki który odpowiada i jest dopasowany do wszystkich jego mieszkańców. Musimy pamiętać o podstawowych zasadach! Dlatego, jeśli chcemy powiększyć optycznie pomieszczenia, wybierzmy jasny odcień na ścianie i suficie.  Ponadczasowe drewno na podłogach czy jako element dekoracji ściennych będzie także dobrym rozwiązaniem ożywienia wystroju. Ciekawym akcentem może być także fototapeta, coraz bardziej popularna w trendach designerskich. Przy ogromnym wyborze foto obrazów mamy możliwość spersonalizować pod siebie nasze wnętrze. Kilka dobrze dobranych drobiazgów ściennych doda pazura w pomieszczeniu i nada mu  charakteru. Ostateczna forma dekoracji zależeć będzie od naszych osobistych preferencji i oczekiwań. Liczne inspiracje dotyczące dekoracji można znaleźć na naszym serwisie swdecore.pl

Minimalistyczna przestrzeń – jak dobrać odpowiednie meble?

Jeśli mówimy o minimalizmie to w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl prosta, geometryczna forma mebli. Jednak całe planowanie wystroju musi przebiegać w sposób przemyślany. Jeśli w całym pomieszczeniu dominuje kolor stonowany, ściany mają kolor jednolity a dodatki nie wyróżniają się kolorystycznie, ważne jest aby wprowadzić lekkie ożywienie w pomieszczeniu. Do tego świetnie nadają się designerskie meble, niedostępne w zwykłych sieciówkach albo soczyste, odważne kolory w obiciach sof i kanap. Istotnym elementem jest także wielkość aranżowanego pomieszczenia. Przy dużych pokojach, salonach możemy pozwolić sobie na okazałe narożniki, wysokie lampy czy wielkie donice z kwiatami, które nadadzą wyjątkowości naszemu wystrojowi.  Przy tym wszystkim nie zapominajmy o podstawowych funkcjach, czyli o użyteczności naszych mebli i dodatków. Wybierajmy akcesoria trwałe i wygodne w użytkowaniu, bo muszą nam służyć przez dłuższy czas.

Czy nasze wnętrze jest już nowoczesne?

Pojęcie funkcjonując w architekturze wnętrz mówi nam, że nowoczesne wystroje są z zasady przestronne, z widocznym rozróżnieniem pomiędzy ścianą, podłoga a sufitem. Mieszkania w stylu nowoczesnym zazwyczaj zaprojektowane są tak, aby były „elastyczne”, czyli mamy tu na myśli możliwość łatwego wprowadzania zmian do wystroju. Wnętrza takie są łatwe w przeprowadzaniu metamorfoz.

Stylu nowoczesny charakteryzuje się prostymi, jasnymi liniami. Przy takich projektach stosuje się głównie meble o delikatnych zarysach i neutralne kolory, jednak bardzo często odchodzi się od typowych jasnych wnętrz o jednokolorowej tematyce stosując style aranżacji, przy których korzysta się również z bardziej jaskrawych barw i nietypowych materiałów jak np. welur. Cała idea  polega na tym, aby stworzyć miejsce klasyczne i harmonijne, ale nie nudne ani bez charakteru. Aranżacje wnętrz w takim stylu cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród architektów wnętrz.

Jeśli zdecydowaliście się na wybór stylu nowoczesnego, mamy nadzieję, że tych kilka porad pomoże Ci rozpocząć przygodę z aranżacją Twojego nowoczesnego wnętrza.

Zapraszamy Cię również do zapoznania się z oferta naszego sklepu w którym znajdziesz ciekawe i designerskie meble oraz dekoracje!

2 komentarze do “Nowoczesny wystrój wnętrz. Jak dobrać odpowiednie meble?”

  1. Znalazłam tutaj kilka naprawdę fajnych porad, także dzięki wielkie za to, że dbacie o dobre treści na swoim blogu. Pozdrawiam 😉

    1. Dziękujemy za miły komentarz 🙂 Zapraszamy również do naszych kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *